Banner2

INSTYTUCJE

Chór Kameralny "Astrolabium" Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu

Dane

Nazwa

Chór Kameralny "Astrolabium" Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu

Adres


Toruń

Data powstania

1999

Opis

Towarzystwo Śpiewacze "Astrolabium" jest najmłodszym chórem toruńskim. Zostało założone przez Kingę Litowską w 1999r.


Dziś po czterech latach działalności chór liczy 42 osoby i można śmiało rzec, że jest to grono przyjaciół. Tworzą je osoby młode, w przedziale wiekowym od 17 do ... (wszyscy bardzo młodzi duchem), w większości pracujące zawodowo, choć jest też wśród nas kilkoro uczniów i studentów. Znamienną cechą naszego chóru jest rodzinna atmosfera, którą tworzy aż 8 śpiewających małżeństw (i wiele wskazuje, że na tej liczbie się nie skończy). W jednym z artykułów napisano o nas, iż być może właśnie w tym fakcie tkwi nasza siła. Związki familijne nieustannie się pogłębiają, czego dowodem są relacje łączące tenorów znanych jako siostry, które cyt. "zawsze muszą trzymać się razem".

Od lipca 2001 roku do września 2003, działaliśmy pod patronatem kościoła akademickiego ojców Jezuitów.


Od września 2003r. występuje  jako chór Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu. Prowadzi aktywną działalność koncertową w Toruniu i nie tylko. W ciągu pierwszych czterech lat naszego istnienia dał ok. 40 koncertów a cappella. Występowaliśmy m.in. w Dworze Artusa, ratuszu miejskim, w kościołach o.o. Jezuitów i o.o. Redemptorystów, uświetniał wiele uroczystości okolicznościowych. Współpracował z Toruńską Orkiestrą Kameralną oraz z Chórem Wydziału Teologicznego UMK "Tibi Domine".

Elżbieta Szczurko Pomorski Związek Śpiewaczy - amatorski ruch chóralny w Toruniu w latach 1912-2000, w: ZN 14 Am Bydgoszcz 2000.

Wydarzenia

Atrybuty

Ilość powiązanych elementów: 1

Osoby

Ilość powiązanych elementów: 1

Newsletter

Logo_am

Um_bydgoszcz

Fundacja_konsonans

Projekt współfinansowany przez Miasto Bydgoszcz

Copyright © 2000-2013 Akademia Muzyczna w Bydgoszczy Muzyczne Archiwum Pomorza i Kujaw