Banner2

OSOBY

Mieczykowski Adam

Dane

Imię

Adam

Nazwisko

Mieczykowski

Miejsce urodzenia

Poznań

Biografia

Adam Mieczykowski - perkusista, pedagog

Absolwent Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie perkusji (1990).  Działalność artystyczną rozpoczął jeszcze jako student, grając w legendarnym już Poznańskim Zespole Perkusyjnym, który pracował pod kierunkiem prof. Jerzego Zgodzińskiego. Przez ponad 10 lat współpracował z Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia ,,Amadeusz” w Poznaniu pod dyrekcją Agnieszki Duczmal, z którą koncertował niemal we wszystkich krajach Europy oraz dokonał licznych nagrań płytowych, radiowych i telewizyjnych.

Jest propagatorem sztuki perkusyjnej i inicjatorem powstania wielu projektów artystycznych, bierze udział w prezentacjach muzyki współczesnych kompozytorów, seminariach, warsztatach i festiwalach. W latach 1991 – 2003 prowadził klasę perkusji w PSM I i II st. w Olsztynie. Aktywna działalność pedagogiczna zaowocowała w krótkim czasie sukcesami uczniów, potwierdzonymi wysokimi lokatami w licznych konkursach regionalnych i ogólnopolskich.

W 2000 r. uzyskał kwalifikacje artystyczne I stopnia w zakresie gry na perkusji na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej w Poznaniu. Od początku jego powstania związany z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, zatrudniony na stanowisku adiunkta w Instytucie Muzyki. Obecnie związany także z Płocką Orkiestrą Symfoniczną, od ponad 12 lat jako muzyk orkiestrowy, a od 2004 r. jako jej dyrektor naczelny i artystyczny.

Jest członkiem wielu organizacji i stowarzyszeń, m.in. Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków i Płockiego Towarzystwa Muzycznego. Za swoją pracę artystyczną, pedagogiczną i organizacyjną wielokrotnie wyróżniany i nagradzany, m.in. przez: Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Edukacji Narodowej i Sportu, Rektora UWM i Prezydenta Miasta Płocka.

Zobacz:

http://leksykonkultury.ceik.eu/index.php/Adam_Mieczykowski

Wydarzenia

Instytucje

Ilość powiązanych elementów: 1

Atrybuty

Ilość powiązanych elementów: 1

Newsletter

Logo_am

Um_bydgoszcz

Fundacja_konsonans

Projekt współfinansowany przez Miasto Bydgoszcz

Copyright © 2000-2013 Akademia Muzyczna w Bydgoszczy Muzyczne Archiwum Pomorza i Kujaw