Banner2

OSOBY

Skoczyński Stanisław

Dane

Imię

Stanisław

Nazwisko

Skoczyński

Miejsce urodzenia

Warszawa

Tytuł akademicki

prof.

Biografia

Stanisław Skoczyński - perkusista, pedagog 

Studiował grę na perkusji pod kierunkiem Edwarda Iwickiego w Akademii Muzycznej w Warszawie. Umiejętności w zakresie interpretacji muzyki współczesnej doskonalił w Paryżu pracując z Silvio Gualdą i Gastonem Sylvestre. Uczestniczył także w kursach interpretacji nowej muzyki prowadzonych przez takich kompozytorów, jak Iannis Xenakis, Maricio Kagel, Luciano Berio, Luigi Nono, Olivier Messiaen, Pierre Boulez, George Aperghis, Toru Takemitsu i Elliott Carter.

Jest solistą Polskiej Orkiestry Radiowej w Warszawie, a także współzałożycielem Warszawskiej Grupy Perkusyjnej. Współpracował z wieloma wybitnymi solistami, zespołami kameralnymi oraz orkiestrami. Specjalizuje się w interpertacji dzieł z zakresu tzw. multiplepercussion i teatru instrumentalnego. Koncertuje w Polsce (m.in. podczas Festiwalu "WARSZAWSKA JESIEŃ", Warszawskich Spotkań Muzycznych), jak również za granicą. Ma w swoim dorobku wiele nagrań dla polskich i zagranicznych rozgłośni radiowych i firm fonograficznych. W jego repertuarze znajdują się niemal wszystkie dzieła napisane na perkusję solo.

Stanisław Skoczyński prowadzi aktywną działalność dydaktyczną i promocyjną. Jest profesorem klasy perkusji Akademii Muzycznej w Warszawie. Ponadto wykłada gościnnie na innych uczelniach muzycznych, uniwersytetach, kursach, seminariach i kongresach perkusyjnych w kraju oraz za granicą. Jest jurorem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów, publikuje artykuły w prestiżowych pismach muzycznych - polskich i zagranicznych. Stworzył i pełni funkcję dyrektora artystycznego Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Perkusyjnej "Crossdrumming", Światowych Kongresów Sztuki Perkusyjnej, Międzynarodowych Kursów Mistrzowskich oraz Międzynarodowego Konkursu Perkusyjnego im. Mikołaja Stasiniewicza.

Zobacz:

http://www.chopin.edu.pl/pl/osobowe/stanislaw-skoczynski

 

Wydarzenia

Instytucje

Ilość powiązanych elementów: 1

Atrybuty

Ilość powiązanych elementów: 1

Newsletter

Logo_am

Um_bydgoszcz

Fundacja_konsonans

Projekt współfinansowany przez Miasto Bydgoszcz

Copyright © 2000-2013 Akademia Muzyczna w Bydgoszczy Muzyczne Archiwum Pomorza i Kujaw