Banner2

OSOBY

Nowakowska-Gumiela Agata

Dane

Imię

Agata

Nazwisko

Nowakowska-Gumiela

Miejsce urodzenia

Łódź

Tytuł akademicki

mgr

Biografia

Agata Nowakowska-Gumiela urodziła się w Łodzi. Ukończyła z wyróżnieniem Liceum Muzyczne w Łodzi w klasie fortepianu mgr A. Juszczak, a następnie Akademię Muzyczną w Bydgoszczy w klasie Prof. K. Popowej – Zydroń, uzyskując dyplom z wyróżnieniem.

Jest laureatką wielu konkursów krajowych i międzynarodowych, m.in. konkursu o stypendium Towarzystwa im. F. Chopina w Warszawie (1994), I nagrody na Festiwalu Młodych Pianistów w Siedlcach (1996), III nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im F. Liszta we Wrocławiu (1997), II nagrody w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w San Sebastian w Hiszpanii (2001). Występowała na Światowym Konkursie Pianistycznym w Londynie (2000). Uczestniczyła w kursach mistrzowskich Prof. J. Sulikowskiego w Dusznikach-Zdroju, Prof. Lee Kum – Singa we Wrocławiu, Bydgoszczy i Cassalmaggiore (Włochy), a także kursie i festiwalu muzycznym w Verbier (Szwajcaria). 

W latach 2001–2004 Agata Nowakowska-Gumiela kontynuowała studia na Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu pod kierunkiem Prof. N. Floresa. W roku 2002 otrzymała roczne stypendium Herbert von Karajan Centrum w Wiedniu, a w 2003 nagrała płytę kompaktową z muzyką kameralną na wiolonczelę i fortepian (z Katarzyną Górską). W tym samym roku zdobyła III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Duetów im. L. Janačka w Brnie.

Koncertowała m.in. w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Konserwatorium Muzycznym oraz Pałacu Carskim w Sankt Petersburgu, Pałacu Królewskim w Warszawie, Bösndorfersaal, rozgłośni ORF i Schwarzenberg Palais w Wiedniu. Pracowałą jako korepetytor na Międzynarodowych Letnich Kursach Wokalnych w Sieggraben w Austrii, a także koncertowała w ramach światowej organizacji Yehudi Menuhin Live Musik Now.

Obecnie jest asystentem w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

[Dane: 11.2005] 

Wydarzenia

Instytucje

Atrybuty

Media

Newsletter

Logo_am

Um_bydgoszcz

Fundacja_konsonans

Projekt współfinansowany przez Miasto Bydgoszcz

Copyright © 2000-2013 Akademia Muzyczna w Bydgoszczy Muzyczne Archiwum Pomorza i Kujaw