Banner2

OSOBY

Wachowiak Michał

Dane

Imię

Michał

Nazwisko

Wachowiak

Miejsce urodzenia

Poznań

Tytuł akademicki

mgr

Biografia

Michał Wachowiak urodził się w Poznaniu. W latach 1990-1995 studiował w poznańskiej Akademii Muzycznej w klasie organów prof. Elżbiety Karolak. Brał udział w licznych kursach interpretacyjnych, m.in. w mistrzowskim kursie interpretacji muzyki Maxa Regera, prowadzonym przez  prof. Christopha Bosserta we Frankfurcie nad Odrą (1995) oraz w kursie muzyki Cesara Francka pod kierunkiem Jeana Boyera, w ramach Międzynarodowej Akademii Organowej w Goteborgu (1996). Uczestniczył również w licznych seminariach poświęconych muzyce organowej pod kierunkiem takich profesorów jak: L. Lohman, H. Vogel, H.O. Erickson, W. Zerer.
Do najważniejszych sukcesów artystycznych zalicza: wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Organowym w Rumi (1993), wyróżnienie w I Międzynarodowym Konkursie Organowym im. F. Nowowiejskiego w Poznaniu (1994), III Nagroda w III Międzyna-rodowym Konkursie Organowym im. J. P. Sweelincka w Gdańsku (1997).
Od 1992 roku koncertuje w Polsce, Niemczech i w Holandii. Obecnie pracuje na stanowisku organisty w Konkatedrze w Bydgoszczy.

[Dane: 01.2005]

Wydarzenia

Instytucje

Atrybuty

Ilość powiązanych elementów: 1

Newsletter

Logo_am

Um_bydgoszcz

Fundacja_konsonans

Projekt współfinansowany przez Miasto Bydgoszcz

Copyright © 2000-2013 Akademia Muzyczna w Bydgoszczy Muzyczne Archiwum Pomorza i Kujaw