Banner2

OSOBY

Siuda Dorota

Dane

Imię

Dorota

Nazwisko

Siuda

Miejsce urodzenia

Zielona Góra

Biografia

Dorota Siuda - skrzypaczka

Dorota Siuda rozpoczęła naukę gry na skrzypcach w 1973 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Zielonej Górze, tamże uczęszczała do szkoły II stopnia, którą ukończyła z wyróżnieniem. Podjęła następnie studia w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie Stanisława Hajzera, który był jej pedagogiem również poprzednio. Następnie wyjechała do Stanów Zjednoczonych, aby kontynuować naukę na Uniwersytecie Południowej Kalifornii do 1992. Obecnie jest koncertmistrzem w szwedzkiej orkiestrze kameralnej Musica Vitae w Växjö.

Artystka wielokrotnie uczestniczyła w Kursach Interpretacji Muzycznej w Łańcucie. Koncertowała z orkiestrami symfonicznymi w kraju i za granicą, w 1984 roku została solistką Filharmonii w Zielonej Górze. Uczestniczyła w krajowych Festiwalach w Częstochowie i Szczawnie Zdroju. Nagrywała dla radia i telewizji. Grała w zespołach kameralnych, które uzyskiwały czołowe lokaty na ogólnopolskich przesłuchaniach.

Jest laureatką festiwali i konkursów. W 1978 roku uzyskała III nagrodę, a w 1980 - II nagrodę na Festiwalu Młodych Skrzypków w Lublinie. W 1978 roku otrzymała wyróżnienie na II Ogólnopolskim Konkursie Skrzypków im. Z. Jahnkego w Poznaniu. W tym samym roku otrzymała wyróżnienie, a w 1982 roku II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Młodych Skrzypków w Lublinie. W 1983 roku została laureatką V nagrody na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Yehudi Menuhina w Folkestone. Była również uczestniczką Międzynarodowych Konkursów Skrzypcowych w Paryżu i Londynie. W 1986 roku została wyróżniona na IX Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. H. Wieniawskiego w Poznaniu.  

Wydarzenia

Atrybuty

Ilość powiązanych elementów: 1

Newsletter

Logo_am

Um_bydgoszcz

Fundacja_konsonans

Projekt współfinansowany przez Miasto Bydgoszcz

Copyright © 2000-2013 Akademia Muzyczna w Bydgoszczy Muzyczne Archiwum Pomorza i Kujaw