Banner2

OSOBY

Drzewiecki Krzysztof

Dane

Imię

Krzysztof

Nazwisko

Drzewiecki

Miejsce urodzenia

Bydgoszcz

Data urodzenia

1972-12-14

Miejsce śmierci

Tczew

Data śmierci

2006-01-30

Biografia

Krzysztof Drzewiecki - organista, śpiewak (tenor)

Krzysztof Drzewiecki urodził się w 1972 roku. Naukę gry na organach rozpoczął pod kierunkiem Wacława Kłaputa w Zespole Szkół Muzycznych w Bydgoszczy. Był absolwentem klasy organów ad. Piotra Grajtera w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Od 1996 roku był studentem Wydziału Wokalno-Aktorskiego w klasie prof. Macieja Witkiewicza w tejże uczelni, absolwentem Wydziału Wokalno-Aktorskiego Gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Piotra Kusiewicza (2002). Brał czynny udział w Międzynarodowym Festiwalu Organowym w Sejnach (1994, 1996). Uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez prof. prof.: P. van Dijk, J. Gembalskiego, G. Bovet, W. van de Pol, J. Regnery, D. Roth, R. Stangier, H. Wulf, W. Zerer. Koncertował w kraju i za granicą, m.in. w 1996 roku brał udział w koncertach Academie Internationale de Musique w St. Bertrand (Francja) jako stypendysta Academie Internationale de Musique w St. Bertrand du Comminges brał udział w kursach mistrzowskich M. Chapuis. Był finalistą Konkursu Organowego w Rumii w 1994 roku. Jako tenor występował w Austrii, Belgii, Niemczech, Litwie i Włoszech.

Był dyrektorem festiwalu Młodych Organistów i Kameralistów w Bydgoszczy oraz uczestnikiem festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo- Łomża

Zginął w wypadku 30.01.2006. Tragedia miała miejsce  pod Tczewem. Artysta wracał z Bydgoszczy do Gdańska. Jego samochód podczas wyprzedzania wypadł z drogi. Artysta jechał sam.

Zobacz:

http://www.cmentarz.bydgoszcz.pl/osoba.php?id=6

Wydarzenia

Ilość powiązanych elementów: 1

Instytucje

Atrybuty

Newsletter

Logo_am

Um_bydgoszcz

Fundacja_konsonans

Projekt współfinansowany przez Miasto Bydgoszcz

Copyright © 2000-2013 Akademia Muzyczna w Bydgoszczy Muzyczne Archiwum Pomorza i Kujaw