Banner2

OSOBY

Wezner Bartłomiej

Dane

Imię

Bartłomiej

Nazwisko

Wezner

Tytuł akademicki

mgr

Biografia

Bartłomiej Wezner jest absolwentem Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. Ewy Pobłockiej. Studiował również u prof. Jerzego Sulikowskiego (fortepian) oraz u prof. Urszuli Bartkiewicz (klawesyn).
W czasie studiów brał udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez takich profesorów jak m.in.: Viera Nosina, Alexei Orlowiecki, Eugene Indić, Andrzej Jasiński. Jako stypendysta Towarzystwa Muzycznego im. V. Cliburna (2006) zaproszony został do udziału w Piano Texas Festival & Academy w Fort Worth w Stanach Zjednoczonych. Podczas tegoż festiwalu wystąpił na szeregu recitali oraz wziął udział w wykładach i kursach mistrzowskich m.in. prof. Andrea Bonatta, Támása Ungára, Piotra Palecznego oraz w specjalnych zajęciach muzyki kameralnej prowadzonych przez Maestro Janośa Starkera i ENSO String Quartet.
Brał udział w VI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. I.J. Paderewskiego w Bydgoszczy (2004; półfinalista oraz laureat Nagrody Specjalnej) oraz w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. E. Kossowskiego w Warszawie (2007; laureat Nagrody Specjalnej dla najlepszego pianisty-kameralisty).
Był wykonawcą projektu Bach na 1, 2, 3 i 4 klawesyny wraz z Kwintetem
Orkiestry Symfonicznej w Toruniu (2006). Koncertował w Polsce, Czechach, Serbii i Czarnogórze, Szwecji i USA.

[Dane: 02.2008]

Wydarzenia

Instytucje

Atrybuty

Media

Newsletter

Logo_am

Um_bydgoszcz

Fundacja_konsonans

Projekt współfinansowany przez Miasto Bydgoszcz

Copyright © 2000-2013 Akademia Muzyczna w Bydgoszczy Muzyczne Archiwum Pomorza i Kujaw