Banner2

OSOBY

Garbacz Jakub

Dane

Imię

Jakub

Nazwisko

Garbacz

Miejsce urodzenia

Kielce

Tytuł akademicki

mgr

Biografia

Jakub Garbacz urodził się w Kielcach. Swoją muzyczną edukację rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej w Kielcach w klasie fortepianu Artura Jaronia oraz Janiny Woźniak. Jednocześnie rozpoczął naukę gry na organach u Jerzego Rosińskiego - organisty Bazyliki Katedralnej w Kielcach, a także kształcił się w Diecezjalnej Szkole Organistowskiej w Kielcach pod kierunkiem ks. Zbigniewa Rogali. W 2000 roku ukończył z wyróżnieniem studia w klasie organów prof. Mirosława Pietkiewicza w Akademii Muzycznej w Łodzi, a w październiku 2008 roku rozpoczął studia doktoranckie w tejże uczelni.
Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich interpretacji i improwizacji organowej prowadzonych przez m.in.: H. Vogel, L. Lohmanna, J. Guileau, L. Digrisa, B. Haas, P. van Dijka, J. Gembalskiego, K. Ostrowskiego, R.M. Stangiera, B. Oberhammera , M. Czajkę, J. Serafina, J. Regnere’a, F. Klinda. Uczestniczył również w konkursach muzyki organowej w Brno (1997; udział w półfinale), w Rumi (1997; II nagroda), w Wilnie (1999). 
Aktualnie pełni funkcję pierwszego organisty Bazyliki Archikatedralnej w Łodzi, jest organizatorem cyklicznych koncertów w kościołach Łodzi i okolic. Sprawuje kierownictwo artystyczne nad cyklem koncertów Katedralne Wieczory Muzyczne oraz Dni Muzyki Organowej i Kameralnej w Archikatedrze Łódzkiej, a także nad Festiwalami Muzyki Organowej i Kameralnej w Skierniewicach oraz Radomsku. Współpracuje z Salezjańskim Liceum Muzycznym w Lutomiersku koło Łodzi, gdzie prowadzi klasę organów. Jest współzałożycielem Polskiego Wirtualnego Centrum Organowego www.organy.art.pl. Koncertował w wielu ośrodkach muzycznych w Polsce i za granicą (zwłaszcza w krajach skandynawskich). Współpracuje z flecistką Joanną Woszczyk-Garbacz oraz z zespołem wokalnym All` Antico. Utrzymuje kontakty z lokalnymi mediami (radio, prasa, TV) promując muzykę organową. 
Jakub Garbacz jest członkiem zwyczajnym Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych oraz wiceprezesem Zarządu Stowarzyszenia Pro Musica Organa. Oprócz działalności ściśle artystycznej zajmuje się także nagraniami dźwiękowymi muzyki organowej i sakralnej.

Wydarzenia

Ilość powiązanych elementów: 1

Instytucje

Atrybuty

Ilość powiązanych elementów: 1

Media

Newsletter

Logo_am

Um_bydgoszcz

Fundacja_konsonans

Projekt współfinansowany przez Miasto Bydgoszcz

Copyright © 2000-2013 Akademia Muzyczna w Bydgoszczy Muzyczne Archiwum Pomorza i Kujaw