Banner2

OSOBY

Jakubczak Bartosz

Dane

Imię

Bartosz

Nazwisko

Jakubczak

Tytuł akademicki

mgr

Biografia

Bartosz Jakubczak ukończył z wyróżnieniem studia w warszawskiej Akademii Muzycznej im. F. Chopina w klasie organów prof. Andrzeja Chorosińskiego oraz studia podyplomowe z najwyższym odznaczeniem w Royal Academy of Music w Londynie w klasie prof. Davida Titteringtona. Podczas studiów w Londynie był stypendystą Fundacji im. Georga Soltiego. Jest laureatem wielu nagród przyznanych przez Royal Academy of Music, m.in. Peter le Huray, Whalley Organ Scholarship Award. Uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Marie-Claire Alain, Susan Landale, Kei Koito oraz Wolfganga Zerera.
W 2002 roku zdobył nagrodę  Prix de la Presse podczas Konkursu Bachowskiego Grand Prix Bach de Lausanne w Szwajcarii. W tym samym roku wystąpił w londyńskiej Royal Festival Hall, wykonując światową premierę zadedykowanego mu utworu na organy solo Salve Sancta Facies Davida Gortona. Brał udział w wielu prestiżowych festiwalach w Wielkiej Brytanii, m.in. The Spanish Baroque Music Festival, London Handel Festival, London Bach Festival, Dartington International Summer Festival, The Spitalfields Festival, London Organ Forum. Koncertował także w Szwajcarii, Czechach, Niemczech, Węgrzech, Irlandii, Szwecji i Polsce.
Artysta prowadził działalność pedagogiczną w Royal Academy of Music w Londynie w ramach ‘Pidem Organ Fellowship’ (2003/4). Od 2004 roku jest asystentem w Katedrze Organów i Klawesynu w AMFC w Warszawie. Prowadził kursy interpretacji muzyki organowej w Zespole Szkół Muzycznych w Rzeszowie, Białymstoku i Suwałkach. Wystąpił również z wykładem pod tytułem Angielska Muzyka Organowa XVII i XVIII wieku podczas Sesji Naukowej w AMFC w Warszawie w 2005 roku oraz w Licheniu w 2007 roku.

[Dane: 01.2009]

Wydarzenia

Ilość powiązanych elementów: 1

Instytucje

Ilość powiązanych elementów: 1

Atrybuty

Ilość powiązanych elementów: 1

Media

Newsletter

Logo_am

Um_bydgoszcz

Fundacja_konsonans

Projekt współfinansowany przez Miasto Bydgoszcz

Copyright © 2000-2013 Akademia Muzyczna w Bydgoszczy Muzyczne Archiwum Pomorza i Kujaw