Banner2

OSOBY

Piass Agnieszka

Dane

Imię

Agnieszka

Nazwisko

Piass

Tytuł akademicki

mgr

Biografia

Agnieszka Piass jest absolwentką Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, którą ukończyła z wyróżnieniem w klasie śpiewu prof. Katarzyny Rymarczyk (2002) oraz  podyplomowych studiów w Hochschule für Musik C.M. von Webera w Dreźnie w klasie prof. Ch. Elssnera. Była stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Fundacji DAAD w Bonn.
Uzyskała nagrody i wyróżnienia na wielu konkursach wokalnych, m.in.: I Konkursie Pieśni Polskiej im. I.J. Paderewskiego w Bydgoszczy (1998), I Konkursie Sopranowym im. H. Halskiej we Wrocławiu (2000), V Międzyuczelnianym Konkursie Wykonawstwa Polskiej Pieśni Artystycznej w Warszawie (2001), VI Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. S. Moniuszki (2007).
Brała udział w licznych koncertach i galach operowych w Polsce i poza granicami kraju, m.in.: w Berlinie z Stadtsoper Kapelle (2000), Rheinsbergu z Brandenburgerorkestra (2000 i 2001), w Gali Moniuszkowskiej w Poznaniu (2002), na Festiwalu Vratislavia Cantans (2001), Festiwalu L. van Beethovena (kwiecień 2009). Odbyła tournée po Holandii i Belgii z bydgoską Operą Nova. Śpiewała również pod batutą K. Masura, K. Korda, S. Stuligrosza, H. Beisela, F. Bellon. Dokonała nagrań, m.in. dla Telewizji Monachium.
Posiada w swym repertuarze partie sopranowe w dziełach wokalno-instrumentalnych (Mahlera, Beethovena, Dvoraka, Poulenca, Mozarta, Rossiniego, Griega) oraz w operach Mozarta (Czarodziejski flet, Don Giovanni), G. Pucciniego (Cyganeria, Madamie Butterfly), Czajkowskiego (Dama Pikowa), L. Spohra (Der Berggeist).
Od sezonu 2005/2006 jest solistką Warszawskiej Opery Kameralnej; współpracuje również z Operą Bałtycką w Gdańsku, a także jest solistką bydgoskiej Opery Nova

Zobacz

http://www.opera.bydgoszcz.pl/89,zespol.html

Wydarzenia

Instytucje

Media

Newsletter

Logo_am

Um_bydgoszcz

Fundacja_konsonans

Projekt współfinansowany przez Miasto Bydgoszcz

Copyright © 2000-2013 Akademia Muzyczna w Bydgoszczy Muzyczne Archiwum Pomorza i Kujaw