Banner2

OSOBY

Sierko-Bryła Barbara

Dane

Imię

Barbara

Nazwisko

Sierko-Bryła

Miejsce urodzenia

Grudziądz

Miejsce śmierci

Bydgoszcz

Biografia

Barbara Sierko-Bryła - pianistka, pedagog, akompaniator

Absolwentka PWSM w Warszawie w klasie fortepianu prof. Margerity Trombini-Kazuro w 1961 roku. We wrześniu 1962 roku rozpoczęła pracę pedagogiczną w Ognisku Muzycznym we Włocławku, a w 1964 roku w Szkole Muzycznej w Bydgoszczy. W latach 70. była kierownikiem Sekcji Fortepianu I stopnia, a od 1987 roku kierownikiem Sekcji Forterpianu II stopnia w Szkole Muzycznej w Bydgoszczy. W 1983 roku otrzymali wraz z mężem skrzypkiem Tadeuszem Bryłą propozycję pracy w Konserwatorium w Kairze, gdzie pracowali ponad 3 i pół roku. W 1995 roku Barbara Sierko-Bryła otrzymała propozycję pełnienia funkcji konsultanta szkolnictwa artystycznego I i II stopnia.

W 1996 roku otrzymała nagrodę I stopnia dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej Resortu Kultury i Sztuki za wieloletni dorobek artystyczny w kształceniu kadr muzycznych. Z kolei w 2000 roku otrzymała za zasługi dla szkolnictwa muzycznego Pomorza i Kujaw Medal Komisji Edukacji Narodowej.   

Zob. A. Grucza-Rogalska, "Barbara Sierko-Bryła - pianistka, pedagog, akompaniator" w: Nauczyciele Muzyki na Pomorzu i Kujawach, Praca Zbiorowa nr 27, AM w Bydgoszczy, s. 323-335.

Atrybuty

Ilość powiązanych elementów: 2

Newsletter

Logo_am

Um_bydgoszcz

Fundacja_konsonans

Projekt współfinansowany przez Miasto Bydgoszcz

Copyright © 2000-2013 Akademia Muzyczna w Bydgoszczy Muzyczne Archiwum Pomorza i Kujaw