Banner2

OSOBY

Łobaza Grzegorz

Dane

Imię

Grzegorz

Nazwisko

Łobaza

Miejsce urodzenia

Opatów

Tytuł akademicki

mgr

Biografia

Grzegorz Łobaza urodził się w 1976 roku. Jest absolwentem Państwowego Liceum Muzycznego w Rzeszowie w klasie organów Klemensa Gudela (1996). W 2001 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Bydgoszczy w klasie organów prof. Piotra Grajtera i dr. hab. Radosława Marca. Ukończył również podyplomowe studia z zakresu gry organowej w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof. Juliana Gembalskiego (2008).
W 1998 roku uzyskał II miejsce oraz wyróżnienie za interpretację utworu G. Frescobaldiego na Ogólnopolskim Konkursie Organowym w Rumi. Brał udział w Międzynarodowym Konkursie Organowym w Kaliningradzie i Poznaniu. Koncertował w Sandomierzu, Tarnobrzegu, Gliwicach, Katowicach, Krakowie a także w Niemczech.
Od 2002 roku organizuje seminaria organowe dla uczniów i nauczycieli, w których brali udział m.in. prof. Julian Gembalski, Piotr Grajter, Marek Toporowski, Magdalena Czajka, Radosław Marzec. Jest inicjatorem budowy organów w parafii Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie.
Obecnie jest kierownikiem sekcji fortepianu i organów oraz nauczycielem w klasie organów Zespołu Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie. Pracuje również jako I organista w parafii Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie.

[Dane: 10.2009]

Wydarzenia

Instytucje

Atrybuty

Ilość powiązanych elementów: 1

Media

Newsletter

Logo_am

Um_bydgoszcz

Fundacja_konsonans

Projekt współfinansowany przez Miasto Bydgoszcz

Copyright © 2000-2013 Akademia Muzyczna w Bydgoszczy Muzyczne Archiwum Pomorza i Kujaw