Osoby

Małgorzata Sapiecha-Muzioł

Imię
Małgorzata
Nazwisko
Sapiecha-Muzioł
Drugie imię
-
Nazwisko rodowe
-
Nazwisko panieńskie
-
Data urodzenia
0
Miejsce urodzenia
-
Data śmierci
0
Biografia

Małgorzata Sapiecha–Muzioł - dyrygent

Małgorzata Sapiecha–Muzioł jest absolwentką Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie dyrygentury symfonicznej prof. Marka Pijarowskiego (1998) oraz Wydziału Wychowania Muzycznego tejże uczelni, który ukończyła z wyróżnieniem w roku 1993 studiując dyrygenturę w klasie prof. Zofii Urbanyi – Krasnodębskiej. W czasie studiów była stypendystką Ministra Kultury i Sztuki, a po ich ukończeniu otrzymała stypendium dla „Najlepszego absolwenta Uczelni Artystycznych Wrocławia”.

Swoje umiejętności doskonaliła w ramach kursów mistrzowskich i seminariów m.in. Akademii Bachowskiej w Stuttgarcie pod kierunkiem prof. Helmutha Rillinga.

Jest laureatką I Wyróżnienia II Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Dyrygentów im. Witolda Lutosławskiego w Białymstoku (1998).

Od kilku lat kieruje Akademickim Chórem Politechniki Wrocławskiej oraz orkiestrą i chórem Zespołu Szkół Muzycznych w Wałbrzychu, z którymi to zespołami prowadzi aktywną działalność koncertową w kraju i za granicą. Pełni funkcję Dyrektora Artystycznego Ogólnopolskiego Festiwalu Chórów Studenckich we Wrocławiu.

Jako dyrygent współpracuje z wrocławskim Teatrem Muzycznym „Capitol”, a także z orkiestrami filharmonicznymi i kameralnymi.

Ma na swoim koncie koncerty ze znakomitymi solistami zarówno z kręgu muzyki poważnej (Wiesław Ochman, Krzysztof Jakowicz, Dariusz Paradowski, Mirjam Nastasi, Janos Ballint), jak i rozrywkowej (Irena Santor, Wojciech Młynarski, Katarzyna Groniec).

W swoim dorobku posiada nagrania płytowe „Requiem” W.A. Mozarta oraz „Kolęda się niesie” G. Pstrokońskiej-Nawratil, a  także  "A  cappella" i "Dzieciątko się narodziło" zrealizowane wraz z Akademickim Chórem Politechniki Wrocławskiej.

Atrybuty
Osoby:Dyrygent
Powiązane wydarzenia
  • Sesja Naukowa (3) - Muzyka i życie muzyczne Pomorza i Kujaw Zygmunt Gabriel Urbanyi - biografia czasu przełomu ku Polsce Niepodległej Szczegóły
Powiązane publikacje
  • Zeszyt Naukowy (11) AM w Bydgoszczy Zygmunt Gabriel-Urbanyi (1872-1937). Biografia czasu przełomu ku Polsce niepodległej, s. 31-46 Szczegóły