Osoby

Michał Wachowiak

Imię
Michał
Nazwisko
Wachowiak
Drugie imię
-
Nazwisko rodowe
-
Nazwisko panieńskie
-
Data urodzenia
1970-10-24
Miejsce urodzenia
Poznań
Data śmierci
0
Biografia

Michał Wachowiak urodził się w Poznaniu. W latach 1990-1995 studiował w poznańskiej Akademii Muzycznej w klasie organów prof. Elżbiety Karolak. Brał udział w licznych kursach interpretacyjnych, m.in. w mistrzowskim kursie interpretacji muzyki Maxa Regera, prowadzonym przez  prof. Christopha Bosserta we Frankfurcie nad Odrą (1995) oraz w kursie muzyki Cesara Francka pod kierunkiem Jeana Boyera, w ramach Międzynarodowej Akademii Organowej w Goteborgu (1996). Uczestniczył również w licznych seminariach poświęconych muzyce organowej pod kierunkiem takich profesorów jak: L. Lohman, H. Vogel, H.O. Erickson, W. Zerer.
Do najważniejszych sukcesów artystycznych zalicza: wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Organowym w Rumi (1993), wyróżnienie w I Międzynarodowym Konkursie Organowym im. F. Nowowiejskiego w Poznaniu (1994), III Nagroda w III Międzyna-rodowym Konkursie Organowym im. J. P. Sweelincka w Gdańsku (1997).
Od 1992 roku koncertuje w Polsce, Niemczech i w Holandii. Obecnie pracuje na stanowisku organisty w Konkatedrze w Bydgoszczy.

[Dane: 01.2005]

Atrybuty
Osoby:Instrumentalista:Organy
Powiązane wydarzenia
Powiązane instytucje
  • Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego absolwent z 1995 Szczegóły