Osoby

Piotr Rojek

Imię
Piotr
Nazwisko
Rojek
Drugie imię
-
Nazwisko rodowe
-
Nazwisko panieńskie
-
Data urodzenia
0
Miejsce urodzenia
-
Data śmierci
0
Biografia

Piotr Rojek jest absolwentem Państwowego Liceum Muzycznego im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu (1994). W 1999 roku ukończył Akademię Muzyczną im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, gdzie kształcił się
u prof. Andrzeja Chorosińskiego. Jest również absolwentem klasy kompozycji prof. Zygmunta Herembeszty (AM Wrocław). Odbył mistrzowskie kursy Interpretacji Muzyki Organowej u Bernharda Haasa, Hansa Haselböcka, Tona Koopmana, Johna Laukvika, Armina Schoofa, Wolfganga Seifena, Haralda Vogla, a także u Juliana Gembalskiego i Józefa Serafina. Stypen-dysta Internationale Altenberger Orgelakademie (Niemcy) oraz polskiego Ministra Kultury i Sztuki. Jest laureatem konkursów organowych, a także laureatem III Nagrody ( I i II nie przyznano ) na Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim na Fugę zorganizowanym przez Akademię Muzyczną w Bydgoszczy.
Wielokrotnie nagrywał dla Radia i Telewizji. W 2005 roku nagrał płytę CD (Dux 0520), na zabytkowych organach Adama Horacego Caspariniego w Wołowie, która otrzymała nominację do prestiżowej nagrody FRYDERYK, przyznawaną przez Polską Akademię Fonograficzną.
Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Prowadzi działalność koncertową w kraju i za granicą (koncertował na wielu prestiżowych festiwalach w Polsce). Jest również Dyrektorem Artystycznym trzech Festiwali Organowych, o randze międzynarodowej: w Oleśnicy, Wołowie (Cantus Organi) i we Wrocławiu (Muzyczne Spotkania u Świętej Rodziny).

[Dane: 02.2008]

Atrybuty
Osoby:Instrumentalista:Organy
Powiązane media
  • J. Alain – Litanies udział w koncercie - organy Szczegóły
Powiązane wydarzenia
Powiązane instytucje
  • Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego absolwent 1999 Szczegóły