Osoby

Stanisław Skoczyński

Imię
Stanisław
Nazwisko
Skoczyński
Drugie imię
-
Nazwisko rodowe
-
Nazwisko panieńskie
-
Data urodzenia
1953-5-20
Miejsce urodzenia
Warszawa
Data śmierci
0
Biografia

Stanisław Skoczyński - perkusista, pedagog 

Studiował grę na perkusji pod kierunkiem Edwarda Iwickiego w Akademii Muzycznej w Warszawie. Umiejętności w zakresie interpretacji muzyki współczesnej doskonalił w Paryżu pracując z Silvio Gualdą i Gastonem Sylvestre. Uczestniczył także w kursach interpretacji nowej muzyki prowadzonych przez takich kompozytorów, jak Iannis Xenakis, Maricio Kagel, Luciano Berio, Luigi Nono, Olivier Messiaen, Pierre Boulez, George Aperghis, Toru Takemitsu i Elliott Carter.

Jest solistą Polskiej Orkiestry Radiowej w Warszawie, a także współzałożycielem Warszawskiej Grupy Perkusyjnej. Współpracował z wieloma wybitnymi solistami, zespołami kameralnymi oraz orkiestrami. Specjalizuje się w interpertacji dzieł z zakresu tzw. multiplepercussion i teatru instrumentalnego. Koncertuje w Polsce (m.in. podczas Festiwalu "WARSZAWSKA JESIEŃ", Warszawskich Spotkań Muzycznych), jak również za granicą. Ma w swoim dorobku wiele nagrań dla polskich i zagranicznych rozgłośni radiowych i firm fonograficznych. W jego repertuarze znajdują się niemal wszystkie dzieła napisane na perkusję solo.

Stanisław Skoczyński prowadzi aktywną działalność dydaktyczną i promocyjną. Jest profesorem klasy perkusji Akademii Muzycznej w Warszawie. Ponadto wykłada gościnnie na innych uczelniach muzycznych, uniwersytetach, kursach, seminariach i kongresach perkusyjnych w kraju oraz za granicą. Jest jurorem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów, publikuje artykuły w prestiżowych pismach muzycznych - polskich i zagranicznych. Stworzył i pełni funkcję dyrektora artystycznego Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Perkusyjnej "Crossdrumming", Światowych Kongresów Sztuki Perkusyjnej, Międzynarodowych Kursów Mistrzowskich oraz Międzynarodowego Konkursu Perkusyjnego im. Mikołaja Stasiniewicza.

Zobacz:

http://www.chopin.edu.pl/pl/osobowe/stanislaw-skoczynski

 

Atrybuty
Osoby:Instrumentalista:Perkusja
Powiązane wydarzenia
  • Sympozjum Perkusyjne - Teraźniejszość i nowe kierunki nauczania gry na perkusji Mój warsztat artystyczny - mój warsztat dydaktyczny Szczegóły
Powiązane instytucje