Instytucje

Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Bydgoszczy

Data rozpoczęcia działalności
1986
Data zakończenia działalności
-
Adres
ul. Słowackiego 7
Opis

Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Bydgoszczy powstał w 1986 roku. Członkami zespołu są studenci wydziałów: Dyrygentury Chóralnej i Edukacji Muzycznej, Teorii Muzyki i Kompozycji oraz Instrumentalnego. Chór występował zarówno w Bydgoszczy, jak również w wielu miejscowościach regionu kujawsko-pomorskiego, kraju, a także za granicą. Brał udział w krajowych oraz międzynarodowych festiwalach i konkursach chóralnych.

Do najważniejszych osiągnięć chóru zaliczyć należy: I i III nagrodę podczas Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego w Neuchatel (Szwajcaria, 1987), I nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Chórów Studenckich w Banskiej Bystricy (Słowacja, 1993), I nagrodę przyznaną na Ogólnopolskim Turnieju Chórów Legnica Cantat (1994), I nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Religijnej w Rumi (1995), II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Montreux (Szwajcaria, 1996), II nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym Arti et Amicitiae w Bydgoszczy (1998), I nagrodę w kat. małych zespołów chóralnych na Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym w Fivizzano (Włochy, 1999), II i III nagrodę podczas 54. Międzynarodowego Konkursu Chóralnego w Llangollen (Wielka Brytania, 2000), IV miejsce i Nagrodę Specjalną na Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Cantonigros (Hiszpania, 2001), II nagrodę na Ogólnopolskim Turnieju Chórów Legnica Cantat (2001), III nagrodę podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej w Rumi (2002), Złoty Medal i dwa Srebrne (Złotych nie przyznano) podczas Międzynarodowego Konkursu Chóralnego w Preveza (Grecja, 2003). W roku 2004 uzyskał Dyplom z wynikiem Tres bien podczas 40. edycji renomowanego Konkursu Chóralnego w Montreux (Szwajcaria). W maju 2005 zainaugurował Koncertem w Katedrze Notre Dame de Dalbade w Tuluzie Rok Polski w Regionie Midi Pyrenee we Francji. W czerwcu natomiast odbył 10-dniowe tournée koncertowe po całej Francji, na zaproszenie Biura Koncertowego z Paryża, prezentując program muzyki polskiej. W grudniu 2004 wykonał Oratorium Mesjasz G. F. Haendla pod dyrekcją Paula Esswooda. W lipcu 2005 wykonał w Mannheim (Niemcy) Wielką Mszę h-moll J. S. Bacha. W grudniu 2005 uczestniczył w Ogólnopolskim Festiwalu Barbórkowym Chórów Studenckich we Wrocławiu.
Chór Kameralny współpracuje z orkiestrami symfonicznymi Filharmonii w Bydgoszczy, Gdańsku, Białymstoku i Heidelbergu wykonując dzieła wokalno-instrumentalne.
Dyrygentem Chóru jest Janusz Stanecki. Od października 2004 z Chórem współpracuje Monika Wilkiewicz.

[Dane: 01.2006]

Atrybuty
Zespoły:Amatorskie
Zespoły:Amatorskie:Chóry
Powiązane wydarzenia
  • KONCERT ORGANOWY 43 - Dni Uczelni 1998 udział w koncercie Szczegóły
  • Bydgoski Wtorek Muzyczny 147 - Jubileusz 25-lecia Uczelni udział w koncercie Szczegóły
  • Bydgoski Wtorek Muzyczny 192 udział w koncercie Szczegóły
  • Bydgoski Wtorek Muzyczny 46 - Koncert kolęd wykonawca koncertu Szczegóły
  • KONCERT ORGANOWY 68 - Misterium Wielkopostne wykonawca koncertu Szczegóły
  • Bydgoski Wtorek Muzyczny 244 (CCXLIV) udział w koncercie Szczegóły
Powiązane osoby