Instytucje
Senza Rigore - Zespół Wokalny Akademii Muzycznej we Wrocławiu
- Data rozpoczęcia działalności
- 1999
- Data zakończenia działalności
- -
- Adres
- -
- Opis
Zespół Wokalny SENZA RIGORE Akademii Muzycznej we Wrocławiu obchodzi w tym roku pięciolecie swojej działalności. Jego skład tworzą studenci oraz absolwenci wrocławskiej Akademii Muzycznej. Założycielem, kierownikiem artystycznym i dyrygentem zespołu jest Jolanta Szybalska-Matczak. SENZA RIGORE miało okazję prezentować się na wielu koncertach i festiwalach, m.in.: X Tygodniu Kultury Chrześcijańskiej w Kluczborku (XI.2001), Ogólnopolskim Festiwalu Barbórkowym Chórów Studenckich we Wrocławiu (XII.2000-2004), Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej w Wołowie (X.2002), Festiwalu Muzyki Kameralnej AVE CRUX w Czernicy Wrocławskiej (V.2003), Wieczorach Tumskich we Wrocławiu (XI.2002), Gliwickich Spotkaniach Chóralnych (IV.2003), Wrocławskiej Szkole Chórmistrzów (III.2004), XI Spotkaniu Muzycznym u Ojców Oblatów we Wrocławiu (III.2005). W czerwcu 2004 roku ukazała się płyta z nagraniem Zespołu Wokalnego SENZA RIGORE, wydana z okazji 125. rocznicy nadania J. Brahmsowi tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Wrocławskiego.
obchodzi w tym roku pięciolecie swojej działalności. Jego skład tworzą studenci oraz absolwenci wrocławskiej Akademii Muzycznej. Założycielem, kierownikiem artystycznym i dyrygentem zespołu jest Jolanta Szybalska-Matczak. SENZA RIGORE miało okazję prezentować się na wielu koncertach i festiwalach, m.in.: X Tygodniu Kultury Chrześcijańskiej w Kluczborku (XI.2001), Ogólnopolskim Festiwalu Barbórkowym Chórów Studenckich we Wrocławiu (XII.2000-2004), Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej w Wołowie (X.2002), Festiwalu Muzyki Kameralnej AVE CRUX w Czernicy Wrocławskiej (V.2003), Wieczorach Tumskich we Wrocławiu (XI.2002), Gliwickich Spotkaniach Chóralnych (IV.2003), Wrocławskiej Szkole Chórmistrzów (III.2004), XI Spotkaniu Muzycznym u Ojców Oblatów we Wrocławiu (III.2005). W czerwcu 2004 roku ukazała się płyta z nagraniem Zespołu Wokalnego SENZA RIGORE, wydana z okazji 125. rocznicy nadania J. Brahmsowi tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Wrocławskiego.
W repertuarze chóru znajdują się utwory kompozytorów reprezentujących różne style i epoki. Do interesujących przedsięwzięć należało m.in. wykonanie w kwietniu 2005 r. na koncercie w Kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa we Wrocławiu czterech kompozycji mszalnych. Były to: Missa ferialis Anonima XVII w., Missa sine nomine L. Viadany, Msza Legnicka na chór i organy S. Moryty, Msza góralska na chór i orkiestrę smyczkową T. Maklakiewicza. Zarejestrowane podczas koncertu utwory, stały się materiałem płyty zatytułowanej Forma mszy – niezmienne źródło muzycznej inspiracji. Do najważniejszych sukcesów artystycznych zaliczyć należy: Grand Prix oraz Specjalne Wyróżnienie za utwór Piosnka o Panu Jezusie na konkursie Interpretacji Chóralnej Pieśni Religijnej Lucjana Laprusa (2002), I miejsce i Nagroda Specjalna Dyrektora Oddziału TVP3 na I Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Pasyjnej w Bydgoszczy (2003), II miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Chórów Legnica Cantat 34 (2003), Grand Prix na VI Łódzkim Festiwalu Chóralnym Canto Lodziensis (2003), I miejsce i Nagroda Specjalna Rektora Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na II Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Pasyjnej w Bydgoszczy (2005), I miejsce i Nagroda Specjalna Kompozytora na VII Konkursie Pieśni Chóralnej Lucjana Laprusa (2005).
W repertuarze chóru znajdują się utwory kompozytorów reprezentujących różne style i epoki. Do interesujących przedsięwzięć należało m.in. wykonanie w kwietniu 2005 r. na koncercie w Kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa we Wrocławiu czterech kompozycji mszalnych. Były to: Missa ferialis Anonima XVII w., Missa sine nomine L. Viadany, Msza Legnicka na chór i organy S. Moryty, Msza góralska na chór i orkiestrę smyczkową T. Maklakiewicza. Zarejestrowane podczas koncertu utwory, stały się materiałem płyty zatytułowanej Forma mszy – niezmienne źródło muzycznej inspiracji. Do najważniejszych sukcesów artystycznych zaliczyć należy: Grand Prix oraz Specjalne Wyróżnienie za utwór Piosnka o Panu Jezusie na konkursie Interpretacji Chóralnej Pieśni Religijnej Lucjana Laprusa (2002), I miejsce i Nagroda Specjalna Dyrektora Oddziału TVP3 na I Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Pasyjnej w Bydgoszczy (2003), II miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Chórów Legnica Cantat 34 (2003), Grand Prix na VI Łódzkim Festiwalu Chóralnym Canto Lodziensis (2003), I miejsce i Nagroda Specjalna Rektora Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na II Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Pasyjnej w Bydgoszczy (2005), I miejsce i Nagroda Specjalna Kompozytora na VII Konkursie Pieśni Chóralnej Lucjana Laprusa (2005).[Dane: 01.2006]
- Atrybuty
- Zespoły:Chóry
- Powiązane wydarzenia
-
-
Bydgoski Wtorek Muzyczny 192udział w koncercie
- Bydgoski Wtorek Muzyczny 192 udział w koncercie Szczegóły
-