Osoby

Emil Bergmann

Imię
Emil
Nazwisko
Bergmann
Drugie imię
-
Nazwisko rodowe
-
Nazwisko panieńskie
-
Data urodzenia
-
Miejsce urodzenia
-
Biografia

Emil Bergmann - pianista, pedagog.

Emil Bergmann był absolwentem Akademii Muzycznej w Pradze, uczniem Emila von Sauera w Wiedniu. Pracował jako wykładowca konserwatorium z Bydgoszczy jako nauczyciel gry na fortepianie i teorii. Wystąpił na koncercie 3. maja 1922 roku w Chełmnie.

Zob. Marek. G. Zieliński, Muzyka w życiu społeczno-politycznym ziemi chełmińskiej, Kujaw i Pomorza Nadwiślańskiego w dwudziestoleciu międzywojennym, w: Muzyka i polityka na Pomorzu i Kujawach, pod red. A. Kłaput-Wiśniewskiej, Bydgoszcz 2011, ss. 47-80.

Bogna Derkowska-Kostkowska, Instytuty muzyczne i nauczyciele muzyki w Bydgoszczy od drugiej połowy XIX wieku do 1920 roku, [w:] Świadkowie kultury muzycznej na Pomorzy i Kujawach, pod red. Aleksandry Kłaput-Wiśniewskiej, Bydgoszcz 2013.

Atrybuty
Osoby:Nauczyciel
pianista
Powiązane media
  • Foto Nauczyciele Bydgoskiego Konserwatorium Muzycznego 1929 rok (BKdM) Szczegóły
  • Program Koncertu "Liederabend" (Wieczór pieśni) - recital Marthy Leffler Burckard, Bydgoszcz (Bromberg) 1916 wykonawca koncertu Szczegóły
Powiązane wydarzenia
  • Recital pieśni "Liederabend" niemieckiej śpiewaczki Marthy Leffler Burckard, 1916, Bydgoszcz (Bromberg) wykonawca koncertu Szczegóły
Powiązane instytucje
  • Bydgoskie Konserwatorium Muzyczne (Bromberger Konservatorium der Musik) nauczyciel Szczegóły