Osoby

Grzegorz Łobaza

Imię
Grzegorz
Nazwisko
Łobaza
Drugie imię
-
Nazwisko rodowe
-
Nazwisko panieńskie
-
Data urodzenia
1976
Miejsce urodzenia
Opatów
Data śmierci
0
Biografia

Grzegorz Łobaza urodził się w 1976 roku. Jest absolwentem Państwowego Liceum Muzycznego w Rzeszowie w klasie organów Klemensa Gudela (1996). W 2001 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Bydgoszczy w klasie organów prof. Piotra Grajtera i dr. hab. Radosława Marca. Ukończył również podyplomowe studia z zakresu gry organowej w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof. Juliana Gembalskiego (2008).
W 1998 roku uzyskał II miejsce oraz wyróżnienie za interpretację utworu G. Frescobaldiego na Ogólnopolskim Konkursie Organowym w Rumi. Brał udział w Międzynarodowym Konkursie Organowym w Kaliningradzie i Poznaniu. Koncertował w Sandomierzu, Tarnobrzegu, Gliwicach, Katowicach, Krakowie a także w Niemczech.
Od 2002 roku organizuje seminaria organowe dla uczniów i nauczycieli, w których brali udział m.in. prof. Julian Gembalski, Piotr Grajter, Marek Toporowski, Magdalena Czajka, Radosław Marzec. Jest inicjatorem budowy organów w parafii Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie.
Obecnie jest kierownikiem sekcji fortepianu i organów oraz nauczycielem w klasie organów Zespołu Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie. Pracuje również jako I organista w parafii Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie.

[Dane: 10.2009]

Atrybuty
Osoby:Instrumentalista:Organy
Powiązane media
  • F. Liszt – Preludium i fuga B-A-C-H udział w koncercie - organy Szczegóły
  • G. Böhm- Partita Christ der du bist Tag und Licht udział w koncercie - organy Szczegóły
Powiązane wydarzenia
Powiązane instytucje
  • Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego absolwent 2001 Szczegóły