Osoby

Andrzej Lupa

Imię
Andrzej
Nazwisko
Lupa
Drugie imię
-
Nazwisko rodowe
-
Nazwisko panieńskie
-
Data urodzenia
0
Miejsce urodzenia
Tarnobrzeg
Data śmierci
0
Biografia

Reżyser nagrań muzycznych, profesor nadzwyczajny w Akademii Muzycznej im. F. Chopina. Urodził się w Tarnobrzegu. Studia na Wydziale Reżyserii Dźwięku Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Warszawie ukończył w 1978 roku. W latach 1980-1990 pracował w P.P. "Polskie Nagrania" jako operator dźwięku. Przez sześć kolejnych lat był współwłaścicielem firmy fonograficznej "Classicord", produkującej nagrania muzyki klasycznej. Obecnie wykonuje wolny zawód. Stale współpracuje z zespołem Filharmonii Narodowej w Warszawie. W trakcie dotychczasowej działalności zawodowej zrealizował około 400 pozycji nagrań dla wydawców polskich i zagranicznych (głównie Japonii i USA).

Od 1978 pracuje w PWSM, późniejszej Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Kwalifikacje II stopnia uzyskał w 1996 roku. W latach 1996-1999 był dziekanem na Wydziale Reżyserii Dźwięku, a w latach 2000-2005 - kierownikiem Katedry Reżyserii Dźwięku.

Od roku akademickiego 2006/2007 pracuje również w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na Wydziale Kompozycji, Teorii Muzyki i Reżyserii Dźwięku.

[Dane: 2006]
Atrybuty
Osoby:Reżyser dźwięku
Powiązane media
  • Foto Lupa_Martinakova - Lupa A. i Martinakova-Rendekova Z. podczas III Miedzynarodowego Sympozjum `Dzieło muzyczne jako fenomen dźwiękowy` Szczegóły
Powiązane wydarzenia
  • III Międzynarodowe Sympozjum - Dzieło muzyczne jako fenomen dźwiękowy Fenomen dźwiękowy a partytura Szczegóły
Powiązane instytucje
  • Akademia Muzyczna im. Fryderyka Chopina pracuje od 1978 Szczegóły
  • Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego pracuje od 2006 Szczegóły
Powiązane publikacje
  • Dzieło muzyczne jako fenomen dźwiękowy (3) Fenomen dźwiękowy a partytura, s. 23-30 Szczegóły