Osoby

Grzegorz Rubin

Imię
Grzegorz
Nazwisko
Rubin
Drugie imię
-
Nazwisko rodowe
-
Nazwisko panieńskie
-
Data urodzenia
0
Miejsce urodzenia
-
Data śmierci
0
Biografia

Grzegorz Rubin - dyrygent, teoretyk muzyki 

Grzegorz Rubin ukończył studia muzyczne w gdańskiej Akademii Muzycznej w 1972r. na Wydziale Wychowania Muzycznego i w 1973r. na Wydziale Kompozycji i Teorii Muzyki. Tam też rozpoczął pracę zawodową jako asystent. Równolegle działał także jako chórmistrz. Prowadził chóry młodzieżowe i akademickie w Gdańsku i Bydgoszczy, m. in. przez 23 lata był dyrygentem chóru „Lege Artis”. Z prowadzonymi przez siebie zespołami koncertował w wielu krajach Europy, jak izyskał szereg nagród oraz wyróżnień na konkursach chóralnych. 

W latach 1999 – 2005 był dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej w Rumi. Oprócz działalności artystycznej Grzegorz Rubin kontynuuje pracę dydaktyczną – do roku 2003 jako profesor zwyczajny Akademii Muzycznej w Gdańsku, a od 2003 –  Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, gdzie obecnie pełni funkcję  dyrektora Instytutu Edukacji Muzycznej oraz kierownika Katedry Teorii Muzyki.

Zobacz:

http://www.ukw.edu.pl/pracownicy/strona/grzegorz_rubin/zyciorys-naukowy/

Atrybuty
Osoby:Dyrygent
Powiązane wydarzenia
  • Sesja Naukowa - Dni Tadeusza Szeligowskiego w 20-lecie śmierci kompozytora Udział w koncercie Szczegóły
Powiązane instytucje
  • Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki do 2003 roku profesor zwyczajny Szczegóły
  • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego od 2003 roku profesor, obecnie dyrektor Instytutu Edukacji Muzycznej oraz kierownik Katedry Teorii Muzyki Szczegóły