Osoby

Krzysztof Pełech

Imię
Krzysztof
Nazwisko
Pełech
Drugie imię
-
Nazwisko rodowe
-
Nazwisko panieńskie
-
Data urodzenia
0
Miejsce urodzenia
-
Data śmierci
0
Biografia

 

Krzysztof Pełech jest jednym z najaktywniejszych muzyków gitarzystów. Wykonuje średnio około sześćdziesięciu koncertów rocznie (recitale, koncerty kameralne, a także koncerty solowe z towarzyszeniem orkiestr). Współpracował z czołowymi orkiestrami w Polsce, Czechach, Niemczech, Brazylii, Turcji i Słowacji. Występował także dwukrotnie w Filharmonii Berlińskiej z Berlińską Orkiestrą Festiwalową. Koncertował niemal we wszystkich krajach europejskich, w USA, Brazylii, Południowej Afryce, a także w Egipcie, Turcji, Singapurze, Indonezji, Malezji, Tajlandii, Argentynie i Chile. Uczestniczył wielokrotnie w prestiżowych festiwalach muzycznych o międzynarodowym zasięgu. Jest zapraszany do współpracy z wybitnymi kompozytorami i gitarzystami (Jorge Morel, Jorge Cardoso, Tommy Emmanuel). Brał udział w dwudziestu jeden konkursach krajowych i międzynarodowych (m.in. Hiszpania, Francja, USA), spośród których był laureatem szesnastu. W ankiecie Gitarowy Top ogłoszonej przez fachowy magazyn muzyczny Gitara i Bas Pełech został trzykrotnie wybrany najlepszym polskim gitarzystą klasycznym. Dotychczas nagrał 13 płyt w Polsce, Anglii, Czechach, Niemczech i Stanach Zjednoczonych.
Jest jednym z pomysłodawców i dyrektorem artystycznym odbywającego się od 1998 roku Międzynarodowego Festiwalu Gitarowego Gitara+ we Wrocławiu, a także inicjatorem i szefem artystycznym Letniego Kursu Gitary w Krzyżowej. Krzysztof Pełech jest twórcą i współzałożycielem Wrocławskiego Towarzystwa Gitarowego.
W latach 1995-2000 był wykładowcą Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Od października 2005 prowadzi klasę gitary w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

 

[Dane: 01.2009]

Atrybuty
Osoby:Instrumentalista:Gitara
Powiązane media
  • J. Cardoso – Samba, Tema Negro udział w koncercie - gitara Szczegóły
Powiązane wydarzenia
Powiązane instytucje
  • Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego pracuje od 2005 Szczegóły