Osoby

Renata Suchenek

Imię
Renata
Nazwisko
Suchenek
Drugie imię
-
Nazwisko rodowe
-
Nazwisko panieńskie
-
Data urodzenia
0
Miejsce urodzenia
-
Data śmierci
0
Biografia

Renata Suchenek - doktor nauk humanistycznych, historyk, polonista 

Doktor nauk humanistycznych. Stopień naukowy doktora nauk humanistycznych uzyskała w roku 2006 na podstawie rozprawy doktorskiej Tadeusza Różewicza świadectwo o swoich czasach napisanej pod kierunkiem prof. Bohdana Lapisa w Instytucie Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Stopień naukowy doktora nauk humanistycznych z zakresu językoznawstwa uzyskała w roku 2011 na podstawie rozprawy doktorskiej Orzeczenie syntetyczne wyrażające percepcję wzrokową napisanej pod kierunkiem prof. Andrzeja S. Dyszaka na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Jest absolwentką dwóch kierunków studiów w stopniu magistra - filologii polskiej i historii. Tytuł magistra filologii polskiej uzyskała w 1999 roku na podstawie pracy magisterskiej Orzeczenie syntetyczne konstytuujące elementarne struktury zdaniowe (wkopał I - wlecze się V) napisanej pod kierunkiem prof. Andrzeja Otfinowskiego w Instytucie Filologii Polskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy. Tytuł magistra historii uzyskała w 2003 roku na podstawie pracy magisterskiej Teatr amatorski działający w Bydgoszczy w latach 1908-1922 napisanej pod kierunkiem prof. Włodzimierza Jastrzębskiego w Instytucie Historii Akademii Bydgoskiej im. Kazimierza Wielkiego.

Jest członkiem dwóch towarzystw: Bydgoskiego Towarzystwa Naukowego od 2007 roku i Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego od 2008 roku.

Doświadczenie dydaktyczne zdobywała jako nauczyciel akademicki, pracując w charakterze asystenta i później starszego wykładowcy w Zakładzie Gramatyki Współczesnego Języka Polskiego na Uniwersytecie im. Kazimierza Wielkiego (wcześniej w Akademii Bydgoskiej im. Kazimierza Wielkiego).

Zobacz:

http://www.wsb.net.pl/dr-renata-suchenek

Atrybuty
Osoby:Historyk
Powiązane wydarzenia
  • 9. Ogólnopolska Sesja Naukowa z cyklu "Muzyka i życie muzyczne Pomorza i Kujaw" - Muzyczne wydarzenia do roku 1945 Wydarzenia muzyczne w Bydgoszczy w świetle „Dziennika Bydgoskiego” w latach 1908-1914 Szczegóły
Powiązane instytucje
  • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego starszy wykładowca Szczegóły
Powiązane publikacje
  • Wydarzenia muzyczne na Pomorzu i Kujawach Wydarzenia muzyczne w Bydgoszczy w świetle "Dziennika Bydgoskiego" w latach 1908-1914, s. 285-310 Szczegóły