Wydarzenia

Międzynarodowe Seminarium - Metoda Rabine'a i jej znaczenie w pedagogice wokalnej, zbiorowej emisji głosu i logopedii

Data
2005-11-25
Miejsce
Bydgoszcz
Opis

Seminarium odbyło się w dniach 25-27 XI 2005 r. 

Seminarium adresowane jest do śpiewaków, pedagogów śpiewu, logopedów, chórmistrzów, nauczycieli emisji głosu oraz wszystkich osób zainteresowanych tematyką wokalną. Jego celem jest wprowadzenie do anatomiczno-fizjologicznych podstaw metody profesora Rabine’a i przedstawienie jej znaczenia w pedagogice śpiewu i logopedii. Metoda ta opiera swe założenia na podwójnym systemie wentylowym krtani. Podwójny wentyl, relacje między kieszonkami krtaniowymi i fałdami głosowymi a funkcjami postawy ciała, ruchów ciała, aparatu oddechowego i drogi wokalnej, razem z aparatem artykulacyjnym stanowią klucz do ludzkiego głosu i jego znaczenia i stosowania w zawodach pedagoga wokalnego i terapeuty głosu.
Pedagodzy głosu i terapeuci stawiają sobie zwykle pytania dotyczące głosu np. jakie funkcje biologiczne, fizjologiczne i akustyczne odpowiadają za rejestry głosowe? Jakie są psychiczno-fizjologiczne relacje między rejestrami głosowymi, rozwojem osobowości, tożsamością i postawą jednostki wobec samej siebie, swojego głosu i otoczenia? Seminarium będzie próbą odpowiedzi na te i inne pytania. Złożą się na nie wykłady, ćwiczenia z udziałem wszystkich uczestników, lekcje pokazowe oraz zajęcia warsztatowe. Wykłady i zajęcia (z wyjątkiem warsztatów) będą tłumaczone na język polski.

Atrybuty
Wydarzenia:Seminarium
Powiązane instytucje
  • Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego Organizatorzy: Wydział Dyrygentury Chóralnej i Edukacji Muzycznej; Zakład Emisji Głosu Szczegóły
Powiązane osoby
Powiązane publikacje